.::: MENU :::.
CELOSVĚTOVÁ PETICE PROTI TÝRÁNÍ ZVÍŘAT!!!! KLIK
Sčítání lidu:

TOPlist

Natalie Portman - "Vegetariánkou jsem od svých osmi let.."

27. ledna 2009 v 14:19 | Webmiss Lilísek :) |  - celebrity pomáhají
Natalie Portman,vlastním jménem Natalie Hershlag se narodila v Jeruzalémě jako jedináček v rodině lékaře a umělkyně (maminka jí dodnes čas od času dělá agenta). Z rodného Izraele se ve třech letech odstěhovala s rodiči do USA. Po několika letech stěhování se rodina usadila v New Yorku, kde Natalie dostudovala střední školu a poté začala studovat na Harvardu.


V jedenácti ji objevil hledač talentů, a prosadil ji do reklam a modelingu - Natalie ovšem zběhla, jelikož více ji lákalo herectví. A p rávem. Její celovečerní debut v Leonovi Luca Bessona, kde hrála po boku Jeana Rena, byl oslnivý a na její věk skutečně mimořádný.
Následovaly vedlejší role (většinou) dcer hlavních představitelů ve filmech jako Nelítostný souboj a Mars utočí!, až přišel rok 1999. To měl v kinech premiéru nový díl Star Wars, a Natalie se v roli princezny Amidaly stala známou po celém světě.


Z roztomilé holčičky se rázem stala jednou z nejžádanějších mladých hereček a i přesto, že jí nevinně dětský vzhled nadále zůstává, začíná být obsazována i do rolí femmes fatales. Jako například v komorním dramatu Na dotek, jímž dosáhla zatím největšího úspěchu: získala Zlatý glóbus a nominaci na Oscara za vedlejší roli.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsi holka nebo kluk?

Holka
Kluk

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama